Logotyp DDD Polska
Co przyciąga karaluchy do mojego domu?
07 wrz 2022 , 12:52

Co przyciąga karaluchy do mojego domu?

Nikt nie lubi mieć do czynienia z nieznośnymi karaluchami w swoim domu; jeśli jednak nie wiesz, jak zapobiec infiltracji twojej przestrzeni, staną się ogromnym problemem. Zanim zaczniesz wyciągać karaluchy z domu, musisz najpierw zrozumieć, co przyciąga je do twojego domu.

Radzenie sobie z plagą karaluchów

Jeśli masz do czynienia z plagą karaluchów w swoim domu, możesz zadać sobie pytanie: „Co przyciąga karaluchy w twoim domu?” ale odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana niż myślisz.

Wiele czynników może przyciągać karaluchy w twoim domu, jednym z głównych jest wilgoć. Jeśli masz pęknięte rury lub cieknące krany w domu, powinieneś je jak najszybciej naprawić.

Takie czynniki są jednymi z wiodących atraktantów dla karaluchów.

Wiele innych zmiennych odgrywa rolę w określaniu, jak przyciągają karaluchy do twojego domu. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co przyciąga karaluchy do Twojego domu i jak to powstrzymać, czytaj dalej.

Co przyciąga karaluchy w twoim domu?

Chociaż wilgoć jest jednym z wiodących atraktantów dla karaluchów, nie jest jedynym. Lokalizacja to kolejny ogromny czynnik, który odgrywa rolę w przyciąganiu karaluchów do twojego domu. Na przykład w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych obserwuje się znacznie wyższe wskaźniki inwazji karaluchów w domu niż obszary położone na północy.

Niektóre ze stanów, w których żyją najważniejsze amerykańskie populacje karaluchów, to Alabama, Georgia i Floryda. Dostępność jest również kolejnym ogromnym czynnikiem, który odgrywa rolę w przyciąganiu karaluchów do twojego domu.

Karaluchy nieustannie poszukują pożywienia, schronienia i wody. Jeśli znajdą jakieś wrażliwe punkty wejścia do twojego domu, wykorzystają je. Jest to jeden z najbardziej nieskomplikowanych czynników, które należy rozwiązać, ponieważ uszczelnienie wszelkich luźnych otworów w ścianach lub pęknięć w konstrukcji domu zapewni trwałą barierę przed wejściem karaluchów.

Oto niektóre z innych głównych czynników, które przyczyniają się do powstawania karaluchów w twoim domu:

⦁ Źródła żywności - upewnij się, że prawidłowo pozbywasz się wszystkich odpadów żywnościowych, ponieważ karaluchy przyciągają zepsute jedzenie. Wszystko z jedzenia pozostawionego na introligatorze, małe śmieci, pojemniki na mydło i nie tylko, przyciągnie karaluchy.

⦁ Ukryte obszary - jeśli wokół domu są jakieś obszary, o których zapomniano, takie jak stare szafki lub małe szczeliny w ścianach, przyciągną one karaluchy. Staraj się utrzymywać dobrze utrzymany dom od góry do dołu.

⦁ Zaniedbany krajobraz – nic nie przyciąga bardziej karaluchów niż zaniedbany krajobraz. Spokojna woda, wysoka trawa i inne rzeczy są wzywaniem karaluchów do godów, rozwiązując te problemy, możesz bezproblemowo pozbyć się karaluchów wokół i wewnątrz domu.

Trzymanie karaluchów z dala od domu

Zidentyfikowanie tego, co przyciąga karaluchy do twojego domu, to tylko pierwszy krok; musisz znaleźć skuteczny sposób na ich pozbycie się. Aby to osiągnąć, możesz użyć kilku metod. Spójrz poniżej, aby zobaczyć niektóre z najskuteczniejszych sposobów na powstrzymanie karaluchów w domu.

Najskuteczniejsze sposoby na trzymanie karaluchów z dala od domu:

⦁ Unikaj nadmiernego podlewania roślin
domowych ⦁ Posprzątaj kuchnię po każdym przyrządzanym domowym posiłku
⦁ Odkurzaj co tydzień i staraj się codziennie zamiatać dom
⦁ Usuń całą stojącą wodę z domu i jego otoczenia
⦁ Uszczelnij wszystkie pęknięcia lub luźne otwory wokół domu
⦁ Unikaj przechowywania komponować lub drewno opałowe w pobliżu domu
⦁ Przechowuj brudne naczynia bezpośrednio w zmywarce

Są to wszystkie proste i skuteczne techniki, których możesz użyć, aby zmniejszyć liczbę karaluchów przyciąganych każdego roku do domu.

Ludzie też pytają

P: Dlaczego w moim czystym domu są karaluchy?
O: Wilgoć, karaluchy rozwijają się w wilgotnym, mokrym i wilgotnym środowisku. Gdy szukają wody, nawet najmniejsza ilość wilgoci przyciągnie je do Twojego domu. Pęknięte rury i cieknące krany są ulubionymi karaluchami, więc chowają się w kuchni, pralniach i łazienkach.

P: Jaki zapach odstrasza karaluchy?
O: Karaluchy nienawidzą zapachu lawendy, rozcieńczając trochę olejku lawendowego wodą w butelce ze spryskiwaczem i spryskując nim dom, możesz z łatwością odeprzeć karaluchy.

P: Co natychmiast zabija karaluchy?
O: Kwas borowy, nalot, soda oczyszczona i cukier zabijają karaluchy natychmiast przy minimalnym wysiłku.

Zrozumieć, co przyciąga karaluchy w Twoim domu

Wykorzystaj wszystkie informacje zawarte w tym artykule, aby pomóc w ograniczeniu dokuczliwych karaluchów przed wejściem do twojego domu. Aby sformułować najlepsze podejście, zadaj sobie te dwa proste pytania: „Jakie są oczywiste znaki, które widzę wokół mojego domu, które wyjaśniają atrakcyjność karaluchów?” i „Czy omówiłem wszystkie potencjalne czynniki?” Odpowiadając na te proste pytania, możesz bez problemu pozbyć się karaluchów.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na:
Inne ciekawe artykuły:
Najczęstsze szkodniki magazynowe - opis

Przechowywanie zbóż jest powiązane z wieloma problemami, których często nie uwzględniają zwykli jego konsumenci. Jednym z nich jest obecność szkodników zbożowych, które pojawiają się nie tylko w naszych kuchniach, ale również w dużych magazynach żywności i zbóż. Aby uniknąć tego problemu, ważne jest zrozumienie przyczyn tego zjawiska oraz jak rozpoznać określony rodzaj owada. Świadomość potencjalnych […]

Jakie są najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD i jakie są najskuteczniejsze sposoby ich zwalczania?

Branża DDD (deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji) to dziedzina, w której specjaliści zajmują się zwalczaniem szkodników takich jak insekty i gryzonie. Wiele różnych rodzajów tych stworzeń może być zagrożeniem dla zdrowia ludzi oraz dla infrastruktury budowlanej. W tym artykule omówimy najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD, oraz najskuteczniejsze sposoby […]

Najczęściej spotykane szkodniki w naszych domach

Nikt nie lubi nieautoryzowanych współlokatorów — zwłaszcza tych przerażających. Jeśli właśnie przeprowadziłeś się do nowego domu, szukaj owadów, które mogą dzielić z tobą przestrzeń. W całej Europie od czasu do czasu można znaleźć robaki w twoim domu. Identyfikując rodzaje insektów, możesz opracować najlepszą strategię ich usuwania. Nawet jeśli nie widzisz zwykłych domowych robaków, nadal powinieneś być świadomy subtelnych […]

Przygotuj się na letnie szkodniki

Przygotuj się na letnie szkodniki Lato jest w pełnym rozkwicie, a temperatury zaczynają rosnąć. Temperatury, które rosną wiosną i latem, wpływają na zachowanie i rozwój wielu pospolitych szkodników. Wiele szkodników jest zimnokrwistych i dlatego pogoda ma na nie duży wpływ. Więcej godzin światła słonecznego w ciągu dnia daje wielu szkodnikom więcej czasu na żerowanie. Oto […]

Porady: jak nie przywieźć pluskiew z wakacji?

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby uniknąć zabierania pluskwy do domu z wakacji tego lata. Po brutalnym mrozie zimy ludzie w całym kraju nie mogą się już doczekać, aby spakować walizki i wyruszyć latem w cieplejsze miejsca. Ale zanim zacznie się zabawa na słońcu, ważne jest, aby pamiętać o szkodniku, którego nie chcesz chować w bagażu […]

Jak dokarmiać ptaki, by nie przyciągać szczurów?

Wraz z rosnącą popularnością karmienia ptaków, ludzie stają przed „interesującym” problemem –szczurami . Wstrętne gryzonie są łatwo przyciągane przez nasiona, których ludzie używają do karmienia ptaków, zamieniając się w niechcianych gości w domu.  Jak więc chronić swoją własność przed głodnymi intruzami? W tym artykule porozmawiamy o tajnikach utrzymywania nieruchomości w stanie wolnym od szczurów i jednoczesnego czerpania […]

Jak często przeprowadzać dezynfekcję w mojej firmie?

Otwarcie i prowadzenie firmy podczas tej pandemii stwarza problemy, w których rozwiązywanie niewielu zostało przeszkolonych. Celem działalności każdego przedsiębiorcy jest osiąganie zysków przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom i klientom. Niewiele dokumentów z wytycznymi mówi o tym, jak wybrać lub zastosować chemikalia i metody dezynfekcji. Niewielu omawia ramy regulacyjne, których musisz przestrzegać. Ten artykuł jest próbą wypełnienia tej luki. Podczas […]

Jakie szkodniki mogą być groźne dla naszych zwierząt?

Oglądanie psa lub kota goniącego za robakiem, pająkiem lub innym szkodnikiem może być zabawne. Ale czy wiesz, że wiele szkodników jest bardzo niebezpiecznych dla zdrowia twojego zwierzaka? Latem tuż za rogiem, właściciele zwierząt na całym świecie chcą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu w ciepłą, słoneczną pogodę. Na nieszczęście dla waszych zwierzaków (i dla nas), ta pora roku […]

Jak szczury dostają się do mojego domu?

Szczury mogą szybko stać się nieproszonymi gośćmi w twoim domu, jeśli znajdą okazję. Oprócz wielu chorób, które przenoszą, mogą również powodować rozległe szkody w domu i mieniu. Najlepszym sposobem zwalczania inwazji szczurów jest przede wszystkim powstrzymanie ich przed wejściem do domu. Gryzonie mogą z łatwością dostać się do Twojego domu przez bardzo małe otwory. Czy wiesz, że szczury mogą przeciskać […]

Czy końskie muchy rzeczywiście gryzą?

Czy końska mucha może mnie ugryźć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych wysysających krew szkodnikach, w tym o tym, jak leczyć ukąszenia much końskich. Czym jest mucha końska? Muchy końskie występują w całej Europie, zarówno na obszarach podmiejskich, jak i wiejskich, w pobliżu zbiorników wodnych, które służą jako miejsca rozrodu. Te muchy są szybkimi, silnymi lotnikami, […]