Logotyp DDD Polska

Deratyzacja w domu i w firmie.

Deratyzacja obejmuje wszystkie procesu, które mają na celu zwalczanie wszelkiego rodzaju gryzoni, takich jak myszy czy szczury.

Gryzonie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szczury i myszy przyczyniają się do rozprzestrzeniania groźnych chorób zakaźnych. Gryzonie powodują również szkody gospodarcze, zanieczyszczając i uszkadzając żywność i surowce. Powodują również uszkodzenia sprzętu i maszyn produkcyjnych. Gryzonie mogą również powodować poważne uszkodzenia instalacji elektrycznych, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, wodno-kanalizacyjnych oraz konstrukcji budowlanych.

Obróbkę deratyzacyjną przeprowadza się środkami chemicznymi lub fizycznymi. Podczas zabiegów deratyzacyjnych wewnątrz obiektów, w celu zwalczania gryzoni, najczęściej stosuje się urządzenia mechaniczne, takie jak pułapki krępujące i pułapki z siatki. Na zewnątrz budynków znajdują się stacje deratyzacyjne, w których stosowane są preparaty deratyzacyjne o stabilnej formulacji, oparte na substancjach wabiących i substacji aktywnej, najczęściej antykoagulantach.

+48 730 061 061

Szczury - jak wkradają się do domów?

Gdzie zabiegi deratyzacyjne są niezbędne?

zakłady do produkcji i przetwórstwa żywności,
budynki wielomieszkaniowe podpiwniczone,
restauracje,
obiekty handlowe przemysłu spożywczego,
magazyny żywności i zbóż,
zagrody i gospodarstwa hodowlane,
szpitale, hotele, internaty, akademiki, pensjonaty, obiekty zbiorowego żywienia,
wiaty wolnostojące i pomieszczenia gospodarcze należące do zabudowy wielomieszkaniowej,
obiekty, w których prowadzona jest działalność polegająca na zbieraniu lub przetwarzaniu odpadów,
sieć kanalizacyjna.

Jak zapobiegać występowaniu gryzoni?

Profilaktyka jest istotnym czynnikiem w procesie ochrony obiektu przed gryzoniami. Wszelkie nieszczelności pomieszczeń, ścian, drzwi, okien, otworów technologicznych należy niezwłocznie naprawić. Nawet niewielkie nieszczelności mierzące od 5 mm umożliwiają przedostawanie się małych gryzoni do wnętrza budynków.

Wszystkie wejścia do obiektów powinny być dokładnie zamknięte i dokręcone. Otwory kanalizacyjne i drenażowe należy zabezpieczyć kratkami.

Niezbędne jest również odpowiednie utrzymanie terenu wokół obiektu. Na terenie wokół obiektu należy skrócić trawę i przyciąć krzewy. Właściwa pielęgnacja zieleni eliminuje naturalne skóry gryzoni oraz ogranicza dostęp roślin do źródeł wody.

Wszelkie odpady, w tym odpady komunalne i poprodukcyjne, szczególnie przy produkcji żywności, należy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Pojemniki należy regularnie opróżniać, czyścić i dezynfekować, jeśli to możliwe.

Ostatnie artykuły na temat deratyzacji:

Jakie są najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD i jakie są najskuteczniejsze sposoby ich zwalczania?

Branża DDD (deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji) to dziedzina, w której specjaliści zajmują się zwalczaniem szkodników takich jak insekty i gryzonie. Wiele różnych rodzajów tych stworzeń może być zagrożeniem dla zdrowia ludzi oraz dla infrastruktury budowlanej. W tym artykule omówimy najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD, oraz najskuteczniejsze sposoby […]

Więcej informacji
Jak dokarmiać ptaki, by nie przyciągać szczurów?

Wraz z rosnącą popularnością karmienia ptaków, ludzie stają przed „interesującym” problemem –szczurami . Wstrętne gryzonie są łatwo przyciągane przez nasiona, których ludzie używają do karmienia ptaków, zamieniając się w niechcianych gości w domu.  Jak więc chronić swoją własność przed głodnymi intruzami? W tym artykule porozmawiamy o tajnikach utrzymywania nieruchomości w stanie wolnym od szczurów i jednoczesnego czerpania […]

Więcej informacji
Jak szczury dostają się do mojego domu?

Szczury mogą szybko stać się nieproszonymi gośćmi w twoim domu, jeśli znajdą okazję. Oprócz wielu chorób, które przenoszą, mogą również powodować rozległe szkody w domu i mieniu. Najlepszym sposobem zwalczania inwazji szczurów jest przede wszystkim powstrzymanie ich przed wejściem do domu. Gryzonie mogą z łatwością dostać się do Twojego domu przez bardzo małe otwory. Czy wiesz, że szczury mogą przeciskać […]

Więcej informacji

Deratyzacja

Niestety, wraz z rozwojem obszarów mieszkaniowych i produkowaniem coraz większej ilości odpadów,
liczba szczurów i myszy również wzrasta. Niestety te szkodniki mogą być niebezpieczne. Zatruwają żywność,
przegryzają instalacje, robią dziury w budynkach, a w chwili grozy, mogą nawet zaatakować.
Jakiego gryzonia chcesz się pozbyć?