Logotyp DDD Polska

Dezynfekcja - kiedy należy podjąć się zabiegu dezynfekcji?

Dezynfekcja to mówiąc ogólnie pozbywanie się wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów i wirusów z miejsc, w którym zostały zidentyfikowane. Wśród usług, które realizujemy, wymieniamy sprzątanie i dezynfekcję po zgonie, ozonowanie, odkażanie czy deodoryzacja. 

DDD Polska oferuje szereg usług dezynfekcyjnych idealnych dla wszystkich rodzajów działalności; od szpitali po restauracje, produkcję, uniwersytety i biura. Twoja normalna rutyna czyszczenia może zminimalizować drobnoustroje na powierzchni, ale profesjonalna dezynfekcja przenosi to na wyższy poziom.

Oczywiście realizujemy również usługi dla osób prywatnych. Przede wszystkim w momencie rozkładu zwłok, odgrzybiania, ozonowania w celu zabicia wirusów m.in. COVID-19 itp.

+48 730 061 061

Ozonowanie

Dlaczego powinieneś rozważyć profesjonalny zabieg dezynfekcji w swoim domu?

Jeśli chodzi o zabiegi dezynfekcyjne przeprowadzane w domu, to przede wszystkim jesteśmy wzywani do sytuacji, w których z jakiegoś powodu zostały zidentyfikowane problemy z bakteriami, wirusami czy grzybami.

Jednym z najczęstszych przypadków, kiedy występuje potrzeba przeprowadzenia zabiegu dezynfekcji jest sytuacja, w której następuje rozkład zwłok. Najczęściej są to sytuacje, w których osoba mieszkająca samotnie umiera, a jej ciało leży w mieszkaniu czy domu kilka dni.

Niestety ciało zaczyna się rozkładać już po kilkunastu godzinach i po tym czasie niezbędne jest przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu dezynfekcyjnego. Niestety, w takim przypadku zwykłe sprzątanie nie wystarczy, ponadto wyciek płynów ustrojowych może być niebezpieczny dla każdego, kto nie jest przeszkolony i przygotowany do działania w takich warunkach.
Podobne zabiegi konieczne są w przypadku samobójstw, zabójstw itp.

Kolejnym bardzo istotnym zabiegiem, którym się zajmujemy, jest dezynfekcja pomieszczeń, w których znajdowały się osoby chore, np. zarażone wirusem COVID-19. W takim przypadku dzięki ozonowaniu i profesjonalnym środkom chemicznym, jesteśmy w stanie szybko i sprawnie przywrócić pomieszczenia do funkcjonowania.

Dezynfekcja w mojej firmie - dlaczego warto?

Dezynfekcja w firmie powinna być nie tylko środkiem zaradczym, ale także prewencyjnym. 

Czyszczenie i dezynfekcja w firmach to delikatne czynności, które muszą wykonywać profesjonaliści. Jeśli chcesz zlecić wykonanie tych czynności na zewnątrz, dostawcy usług czyszczenia i dezynfekcji DDD Polska będą w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Nasi usługodawcy mogą ingerować w czyszczenie i/lub dezynfekcję. W tych dwóch operacjach postępują zgodnie z naszą metodą, która dowiodła swojej skuteczności i szybkości oraz spełnia wymogi obowiązkowej dezynfekcji firm.

Jeśli Twoja firma przyjmuje Klientów w siedzibie, musisz robić wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i właśnie klientom. Oznacza to, że Twoja firma musi być dokładnie zdezynfekowana.

 Jeśli jesteś właścicielem firmy księgowej, prowadzisz szkołę, masz praktykę lekarską — cokolwiek robisz — specjalizujesz się w czymś innym niż sprzątanie, dokładna dezynfekcja we własnym zakresie może być niemożliwa. 

Dlatego tak wiele firm szuka specjalistów od sprzątania komercyjnego, który specjalizuje się w usługach dezynfekcji m.in. po COVID-19, aby utrzymać w czystości swoje biura, miejsca pracy lub przestrzeń dla klientów detalicznych.

Wszelkiego rodzaju wirusy żyją wśród nas. Innymi słowy, potrzebujesz firmy, która jest naprawdę doświadczona i potrafi szybko i skutecznie dezynfekować i odkazić — i która będzie dla Ciebie dostępna przez długi czas. To nie czas, aby zaryzykować usługi kogoś niedoświadczonego.

Zajmujemy się profesjonalną dezynfekcją powierzchni komercyjnych. Używamy tylko i wyłącznie sprawdzonych metod, środków, ozonowania, które jest naturalnym procesem odkażania.

Odkażamy duże powierzchnie, dzięki rozbudowanej kadrze i technicznemu przygotowaniu, jesteśmy w stanie dezynfekować duże powierzchnie jak centra handlowe, dyskonty, hale sportowe, hale produkcyjne czy magazynowe i całe biurowce.

Ostatnie artykuły na temat dezynfekcji:

Jakie są najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD i jakie są najskuteczniejsze sposoby ich zwalczania?

Branża DDD (deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji) to dziedzina, w której specjaliści zajmują się zwalczaniem szkodników takich jak insekty i gryzonie. Wiele różnych rodzajów tych stworzeń może być zagrożeniem dla zdrowia ludzi oraz dla infrastruktury budowlanej. W tym artykule omówimy najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD, oraz najskuteczniejsze sposoby […]

Więcej informacji
Jak często przeprowadzać dezynfekcję w mojej firmie?

Otwarcie i prowadzenie firmy podczas tej pandemii stwarza problemy, w których rozwiązywanie niewielu zostało przeszkolonych. Celem działalności każdego przedsiębiorcy jest osiąganie zysków przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom i klientom. Niewiele dokumentów z wytycznymi mówi o tym, jak wybrać lub zastosować chemikalia i metody dezynfekcji. Niewielu omawia ramy regulacyjne, których musisz przestrzegać. Ten artykuł jest próbą wypełnienia tej luki. Podczas […]

Więcej informacji

Dezynfekcja

W dobie pandemii koronawirusa, dezynfekcja i odkażanie pomieszczeń jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek. 
Już dziś sprawdź, jakiej usługi możesz od nas oczekiwać i dlaczego warto zainwestować w zabieg dezynfekcji.
Jakiej usługi potrzebujesz?