Logotyp DDD Polska

Odkomarzanie. Zwalczanie i usuwanie komarów

Jak pozbyć się komarów na swoim podwórku?

Kiedy pogoda zaczyna się ocieplać, a Twoja rodzina coraz częściej spędza wolny czas na zewnątrz, możesz zacząć zauważać problem. Te nieznośne komary również doceniają ciepłą pogodę i mogą sprawić, że Twój czas na świeżym powietrzu będzie katorgą. Profesjonalny serwis DDD Polska sprawi, że komary znikną, jednak pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zrób więc wszystko, by komary nie powróciły szybko do Twojej posiadłości.

Zewnętrzne metody zwalczania komarów na Twoim podwórku

Wszyscy wiedzą, że komary są irytujące. Na szczęście, te występujące w Polsce nie są komarami niebezpiecznymi tj. nie przenoszą wirusów. Niemniej, spędzanie czasu w obliczu stada nieznośnych komarów nie jest niczym przyjemnym. Aby zapobiec ukąszeniom komarów, nie wystarczy po prostu zabić komary, gdy je zobaczysz. Zapobieganie zagnieżdżaniu się komarów na Twojej posesji powinno być Twoim priorytetem.

Jeśli poważnie myślisz o tym, by komary nie zrujnowały Ci lata, masz kilka możliwości kontrolowania ich populacji.


Może Cię zainteresować:


Po pierwsze, możesz uczynić swoje podwórko nieprzyjaznym dla nich. Pomocne może być usunięcie wysokich traw i wszelkich źródeł stojącej wody, ale niestety wystarczy ułamek cala wody, aby stworzyć środowisko rozmnażania dla komarów. Ulewny deszcz może stworzyć odpowiednie środowisko do rozwoju nowych komarów, więc należy kontrolować wszystkie możliwe elementy na podwórku, kr

Drugą opcją, w której możemy pomóc Ci osobiście, jest profesjonalny oprysk!

Jakie opcje są odpowiednie dla Twojego podwórka? Prawdę mówiąc, prawdopodobnie potrzebujesz połączenia kontroli środowiska i opryskiwania. DDD Polska może pomóc Ci w opracowaniu odpowiednego planu, który zawiera zarówno uporządkowanie Twojej posesji, jak i profesjonalny oprysk bezpiecznymi środkami.

Sprawdź oznaki występowania komarów na Twoim podwórku

Przez większość czasu właściciele domów wiedzą, że mają problem z komarami na podwórku, kiedy wychodzą na zewnątrz i są atakowani. Niemniej, są inne znaki, które oznaczają, że masz problem, zanim stanie się on ogromny. Niektóre oznaki wskazujące, że masz problem z komarami i powinieneś skorzystać z profesjonalnego zabiegu DDD:

Słyszysz wysoki, brzęczący dźwięk

Masz stojącą wodę na swojej posesji

Masz zacienione obszary na swojej posesji

Budzisz się z niewyjaśnionymi ukąszeniami

Widzisz je w swoim domu

To już czas! Czas na zwalczanie komarów w Twoim domu!

Jeśli zidentyfikowałeś problem z komarami, następnym krokiem jest pozbycie się dorosłych owadów, a także larw za pomocą larwicydów. Oprysk na komary pozwoli Ci w końcu na bezproblemowe spędzanie wolnego czasu na wolnym powietrzu!

Jednak usuwanie dorosłych komarów nie wystarczy. Jeśli masz plagę, prawdopodobnie masz wylęgarnię na swoim podwórku. Będziesz musiał usunąć idealne siedliska komarów, aby uniemożliwić im powrót.

Ponadto odpowiedni środek może zabić larwy komarów, które rosną w stojącej wodzie. Pomóc mogą odpowiednie rozwiązania w zakresie zwalczania komarów na zewnątrz.


Zamów zabieg już dziś!


DDD Polska używa tylko sprawdzonych i skutecznych, a także bezpiecznych środków

Jeśli użyjemy odpowiedniego środka przeciw komarom, nie tylko wyeliminujemy dorosłe komary, ale także zapobiegniemy ich nawrotom. Bardzo ważne jest, aby spray używany do zwalczania komarów na podwórku był profesjonalnie aplikowany i posiadał odpowiednie zezwolenia.

Nasz profesjonalny zabieg odkomarzania sprawi, że Twoje podwórko stanie się niegościnne dla szkodników. Powleka powierzchnie substancją, która nieprzyjemnie pachnie komarom, co wygania je z Twojego podwórka. Powleka również powierzchnię stojącej wody, aby zapobiec wylęganiu się i rozwojowi larw. To dwutorowe podejście zapobiegnie rozwojowi nowych inwazji po rozprawieniu się z istniejącą.

Zaplanuj domowe zwalczanie komarów już dziś!

Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących zwalczania komarów jest bycie proaktywnym. Zadbaj o kontrolę komarów w domu, zanim infestacja stanie się silna. Zaplanuj usługi DDD Polska, abyśmy mogli przyjechać do Twojego domu i zastosować produkty przeciw komarom i pozwolić Ci cieszyć się latem bez komarów.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie komarów:

Jak szybko potrafią latać komary?

W zależności od gatunku komary mogą latać z prędkością około 1,5 do 3 km na godzinę. 

Jak daleko mogą latać komary?

Podczas migracji to nawet 100 - 150 km.

Ile ważą komary?

Mniejsze gatunki znalezione wokół domów zwykle ważą około 2,5 miligrama. 
Nasze największe gatunki ważą aż 10 miligramów. 

Ile krwi wysysa komar podczas posiłku?

Podczas posiłku do uzupełnienia, komary wchłaniają od 0,001 do 0,01 mililitra krwi.

Dlaczego komary żywią się krwią?

Samice komarów chłoną krew, aby ich jaja mogły dojrzeć przed złożeniem. 
Nie pełni żadnej funkcji odżywczej.  Samce w ogóle nie spożywają posiłków z krwi. 
Aby pozyskać energię, zarówno samce, jak i samice komarów żywią się nektarami roślinnymi – podobnie jak pszczoły miodne. 

Jak długo żyją komary?

Długość życia różni się w zależności od gatunku.  Większość dorosłych samic komarów żyje 2-3 tygodnie.  Niektóre gatunki zimujące w garażach, przepustach i na strychach mogą żyć nawet 6 miesięcy. 

Całkowite wyplewienie komarów. Jak wpłynęłoby na ekosystem?

Biorąc pod uwagę, że natura nie znosi próżni, inne gatunki wypełnią nisze opuszczone przez komary po początkowym okresie przejściowy. Pamiętaj jednak, że gatunki które mogłyby zastąpić komary mogą być jeszcze gorsze - jest to niezwykle trudne do przewidzenia.
Zdolność komarów do przystosowywania się do zmieniającego się środowiska sprawia że prawie nie da się ich wytępić. 

Co przyciąga do mnie komary?

Dlaczego niektórzy ludzie wydają się bardziej atrakcyjni dla komarów niż inni, jest przedmiotem wielu badań prowadzonych na całym świecie. Dwutlenek węgla jest najbardziej powszechnie rozpoznawanym atraktantem komarów i przyciąga komary z odległości do 35 metrów.  Kiedy samice komarów wyczuwają dwutlenek węgla, zwykle przyjmują zygzakowaty tor lotu, aby zlokalizować jego źródło. 

Dla potencjalnego żywiciela dominują też inne sygnały, w tym zapachy ciała (pot, kwas mlekowy itp.) i ciepło.  Zapachy wytwarzane przez mikroflorę skóry również odgrywają rolę w skłanianiu komarów do lądowania i posiłku.  Z zapachów wytwarzanych przez ludzką skórę wyizolowano ponad 350 związków.  Zarówno pojedynczo, jak i w połączeniu, wiele z tych związków może być atraktantami - a wiele może być repelentami. 

Jak widzisz, sytuacja jest skomplikowana i będzie wymagała wielu lat testów, zanim zostanie rozwiązana. Bodźce wizualne, takie jak ruch, również mają wpływ na poszukiwanie ofiary przez komary. 

Można jednak bezpiecznie stwierdzić, że w kontrolowanych badaniach laboratoryjnych wykazano, że spożywanie czosnku, witaminy B12 i innych środków ogólnoustrojowych nie ma wpływu na ukąszenia komarów. 

I odwrotnie, jedzenie bananów nie przyciąga komarów, jak sugeruje mit, ale noszenie perfum tak. 
Wykazano, że ludzie pijący piwo są bardziej atrakcyjni dla komarów. 

Atrakcyjny okazał się również ser Limburger. 
Naukowcy wysnuli teorię, że może to wyjaśniać atrakcyjność niektórych komarów dla ludzkich stóp. 

Jak komary mogą się dostać do mojego domu?

Komary są wyjątkowo sprawne w wchodzeniu do domów przez każdy dostępny kanał, czy to przez wybite ekrany w oknach lub drzwiach, podsufitki na strychach czy przez otwory wentylacyjne w łazienkach. Ulubionym miejscem odpoczynku jest garaż, więc uważaj, aby odpoczywające samice komarów nie wpadały do ​​domu przez garaż. 

Co właściciel domu może zrobić, by nie przyciągać komarów?

Jeśli to możliwe, zaplanuj swoje działania, aby uniknąć okresów, w których komary są najbardziej aktywne - zwykle o świcie i zmierzchu. Powinieneś także ubrać się w lekkie, luźne ubrania. 

Komary są stosunkowo słabymi lotnikami, więc umieszczenie dużego wentylatora na pokładzie może stanowić rozwiązanie low-tech. 

Świece Citronella mają łagodny efekt odstraszający, ale nie zapewniają znacznie większej ochrony niż inne świece wytwarzające dym. 

Czy środki, które stosuje DDD Polska na komary są bezpieczne?

Oczywiście. Wszystkie środki, których używamy posiadają odpowiednie zezwolenia, które potwierdzają ich bezpieczeństwo. Niemniej, należy stosować je z największą starannością i uwagą, a także zgodnie z instrukcją. Warto korzystać z usług profesjonalnych techników DDD jak firmy DDD Polska.

Czy samce komarów są niebezpieczne dla człowieka?

Samce komarów nie gryzą ludzi ani żadnych innych organizmów.  Żywią się nektarem roślinnym i nie wymagają krwi. Tylko samice komarów poszukują pokarmów z krwi dla białka niezbędnego do produkcji ich jaj, dlatego tylko samice komarów stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka.