Logotyp DDD Polska

Trojszyk ulec - jak zwalczać?

Trojszyk ulec, Tribolium confusum, jest powszechnym szkodnikiem w spiżarni i kuchni, którego na co dzień możemy spotkać na terenie całego kraju. Te szkodniki wiedzą dokładnie, co robią, kiedy atakują twoje jedzenie. Ale czy wiesz, dlaczego te owady dostają się do twojego jedzenia? 

Jeśli masz te szkodniki w domu, oto kilka faktów na temat tych owadów. Pamiętaj, nasi wykwalifikowani technicy DDD Polska na co dzień zajmują się również dezynsekcją tych owadów.

Jak trojszyki dostają się do środka?

Trojszyki mają czerwono-brązowy kolor. Mają długość od 3 do 6 mm. Dostają się do domów na dwa sposoby. Wejdą z zewnątrz przez szczeliny, pęknięcia i dziury lub zostaną wniesione z opakowań żywności.

Artykuły spożywcze, które zarażają trojszyki

Lista pokarmów, które te owady mogą zaatakować, jest dość długa, ale mają pokarmy, które preferują. Niektóre z bardziej powszechnych produktów to płatki zbożowe, przyprawy, kawa, orzechy, suszone owoce, czekolada i oczywiście mąka.

Wskazówki dotyczące zapobiegania trojszykom w domu:

Istnieje wiele szkodników, które mogą dostać się do twojego domu i przedostać się do spiżarni lub żywności kuchennej, z których większość można trzymać z dala od domu dzięki rutynowym zabiegom zwalczania szkodników wykonywanym na zewnątrz. Trojszyki i inne szkodniki żywnościowe wymagają nieco więcej wysiłku. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci powstrzymać te owady od bycia częścią twoich posiłków lub przekąsek.

  • Dokładnie przyjrzyj się produktom, zanim kupisz je w sklepie spożywczym. Jeśli widzisz najmniejsze rozdarcie lub dziurę, wybierz inny do zakupu.
  • Rozważ przechowywanie przedmiotów w zamkniętych szklanych lub plastikowych pojemnikach. Będzie to służyć dwóm celom. Te pojemniki pomogą ci zobaczyć dorosłe owady, larwy szkodnika lub jajka w jedzeniu, zanim je zjesz, i zapobiegną rozprzestrzenianiu się inwazji.
  • Dokonaj inspekcji zewnętrznej części domu. Uszczelnij wszelkie znalezione szczeliny, dziury lub pęknięcia, bez względu na to, jak małe. Wymień uszkodzone gzymsy i uszczelnienia wokół drzwi zewnętrznych. Upewnij się, że wszystkie drzwi i okna nie mają szczelin wokół zewnętrznych krawędzi ram ani otworów w ramach. Jeśli szkodniki niszczące drewno stworzyły dziury w twoich drzwiach lub ramach okiennych, możesz tymczasowo załatać te dziury za pomocą pistoletu do uszczelniania.
  • Sprawdź swoją kuchnię i pomieszczenia do przechowywania żywności.

Może Cię zainteresować:


Możesz spróbować samodzielnie pozbyć się trojszyków

Czy znalazłeś w swoim domu trojszyki? Możesz być w stanie powstrzymać inwazję, jeśli będziesz pilnie pracować nad odizolowaniem zarażonych produktów spożywczych i wyrzuceniem ich. Do tego procesu można użyć plastikowych torebek strunowych. Jeśli chcesz powstrzymać plagę i uratować jedzenie, możesz je zamrozić na co najmniej cztery dni lub podgrzać je w piekarniku w temperaturze 125 stopni przez godzinę. To zabije te chrząszcze na wszystkich etapach rozwoju i zatrzyma aktywność szkodników. Po wyizolowaniu inwazji ważne jest, aby użyć odkurzacza do czyszczenia spiżarni i szafek do przechowywania żywności. Zwróć szczególną uwagę na szczeliny. Te owady składają jaja w ciasnych przestrzeniach wokół źródła pożywienia.

Wezwij specjalistów DDD Polska do zwalczania trojszyków

Kiedy znajdziesz trojszyka ulca w swojej spiżarni czy kuchni, powinieneś wiedzieć, że mogą być trudne do wyeliminowania. Jeśli złożyły jaja w pęknięciach, szczelinach i szczelinach wokół produktów w twojej spiżarni, możesz wykonać wiele pracy, aby pozbyć się zainfekowanych produktów i odkurzać obszar, tylko po to, aby uzyskać więcej produktów, ponieważ twoje odkurzanie nie zniszczyło wszystkich jajek. Dlatego najlepiej jest skontaktować się z profesjonalistą w branży DDD w tym dezynsekcji trojszyków. Skontaktuj się z nami już w celu uzyskania natychmiastowej pomocy. Wiemy jak wyeliminować trojszyki z Twojej kuchni!


Zamów zabieg już dziś!