Logotyp DDD Polska

Dezynsekcja - czym jest i dlaczego należy podjąć się zabiegu?

Dezynsekcja to nic innego jak usuwanie owadów. To zlepka trzech słów. Z angielskiego 'dis' + 'insect' + 'tion'.  Oznacza pozbycie się szkodników, które z jednej strony mogą zagrażać bezpieczeństwo naszemu i naszych najbliższych, a czasami po prostu psują nam komfort życia.

Weźmy dla przykładu komary. Ogólnie gatunki występujące w Polsce nie są dla nas niebezpieczne. Nie przenoszą chorób, nie słyszymy też o wyjątkowo ostrych reakcjach alergicznych. Jednak te krwiopijcze owady, są dla nas utrapieniem w letnie wieczory.

Podobnie jest z pluskwami. Nie wpływają bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo, jednak są wyjątkowo uciążliwe i niekomfortowe.

Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z uciążliwymi owadami w lub wokół Twojego domu, zadzwoń do nas już teraz.

+48 730 061 061

Dlaczego powinieneś rozważyć profesjonalny zabieg dezynsekcji w swoim domu?

Zabiegi dezynsekcji przeprowadzane w domu w pierwszej kolejności służą naszemu bezpieczeństwu. Niestety owady, nawet jeśli na pozór niegroźne, mogą prowadzić do nie bezpośrednich, ale pośrednich konsekwencji związanych z bezpieczeństwem. Bo spójrzmy na pluskwy. Na pozór ugryzienia nie przynoszą dużych szkód, w zdecydowanej większości przypadków reakcja na ukąszenie jest bardzo łagodna, a często niewidoczna. Jednak jeśli już wiemy, że pluskwy mogą mieszkać blisko nas, czy jesteśmy w stanie spokojnie zasnąć? Czy na myśl, że nocą obłażą nas małe stworzonka, chcące wysysać naszą krew, jest możliwe wypocząć przed pracą, ważnym spotkaniem, a być może długą trasą? 

Co do komarów, są one przede wszystkim niekomfortowe, jednak chyba każdy wie, w jaki sposób brzęczące i gryzące stworzenie może zepsuć letnią wieczorną posiadówkę.

Inna sprawa, że kleszcze, karaluchy, szerszenie czy osy mogą stwarzać niebezpieczeństwo bezpośrednio. Kleszcze jak wiadomo są znanymi przenosicielami chorób, i to groźnych, jak borelioza czy odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Nieodpowiednia, a w szczególności zbyt późna reakcja mogą przynieść opłakane skutki.

Karaluchy natomiast atakują żywność i przenoszą wszelkiego rodzaju wirusy, ale także bakterie i grzyby, które wywołują choroby zarówno u ludzi jak i zwierząt. Ponadto, chyba nikt z nas nie pozostanie spokojny, jeśli podczas wieczornej eskapady do kuchni zauważy pełzającego pruska na środku pomieszczenia.

Co do os i szerszeni, w odróżnieniu od pszczół, mogą zaatakować jeśli poczują zagrożenie. Zagrożeniem może być sam obecność człowieka. Szczególnie wrażliwe są szerszenie, które nie dość, że atakują, to jeszcze w niezrozumiały dla nas sposób, zaznaczają ofiarę i informują o niej swoich kompanów. Dlatego też w przypadku zauważenia gniazda tych szkodników w pobliżu miejsca zamieszkania należy niezwłocznie poprosić o jego usunięcie.

Niegroźne na pozór mrówki, po wejściu do domu są w stanie w bardzo krótkim czasie powiększyć swoją kolonię w taki sposób, że skala inwazji przerazi każdego z nas. Jeśli mamy rybiki cukrowe, oznacza to nie tylko fakt, że mamy problem ze szkodnikiem, ale także z wilgotnością w naszym domu i jest to znak, by dokonać wielu zmian, które będą miały wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich.

Dezynsekcja w mojej firmie - dlaczego warto?

DDD Polska to oczywiście również partner dla wielu firm, które potrzebują zabiegów przeciwko szkodnikom w tym zabiegów dezynsekcji.

Odpowiadając na pytanie powyżej, po pierwsze chyba nikt nie chce zmagać się ze szkodnikami w miejscu pracy. Wyobraź sobie, że zapraszasz ważnego kontrahenta na rozmowę, która może dać Ci duży kontrakt. Podczas rozmowy, wszystko idzie jak z płatka, aż do momentu kiedy obok naszego gościa przebiega kilka karaluchów. 

Z punktu widzenia merytoryki spotkania, nie ma to żadnego wpływu. Jednak czy na pewno jesteś przekonany, że gość podpisze z Tobą umową? Szczególnie, jeśli masz dla niego przygotować lub wyprodukować konkretne dobro? Wyślesz mu palety z karaluchami?

Niemniej ważny jest komfort pracowników. Co niektórzy mogą mieć wstręt lub paraliż na widok robactwa. Czy to wpłynie pozytywnie na ich efektywność pracy? A co jeśli czyjeś zdrowie zostanie zagrożone przez inwazję szkodników na Twoim terenie? Czy na pewno jesteś zabezpieczony na taką ewentualność?

Jeszcze inna sprawa ma się, jeśli jesteś firmą produkującą, przetwarzającą czy sprzedającą żywność. Pojawienie się jakichkolwiek szkodników oznacza kłopoty. Tylko profesjonalna inspekcja i kontrola szkodników, a także najlepiej Monitroring HACCP dają pewność, że dajesz partnerom wysokiej jakości produkty.

Ostatnie artykuły na temat owadów:

Jakie są najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD i jakie są najskuteczniejsze sposoby ich zwalczania?

Branża DDD (deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji) to dziedzina, w której specjaliści zajmują się zwalczaniem szkodników takich jak insekty i gryzonie. Wiele różnych rodzajów tych stworzeń może być zagrożeniem dla zdrowia ludzi oraz dla infrastruktury budowlanej. W tym artykule omówimy najczęstsze rodzaje insektów i gryzoni, z którymi trzeba się zmierzyć w branży DDD, oraz najskuteczniejsze sposoby […]

Więcej informacji
Jakie szkodniki mogą być groźne dla naszych zwierząt?

Oglądanie psa lub kota goniącego za robakiem, pająkiem lub innym szkodnikiem może być zabawne. Ale czy wiesz, że wiele szkodników jest bardzo niebezpiecznych dla zdrowia twojego zwierzaka? Latem tuż za rogiem, właściciele zwierząt na całym świecie chcą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu w ciepłą, słoneczną pogodę. Na nieszczęście dla waszych zwierzaków (i dla nas), ta pora roku […]

Więcej informacji
Czy końskie muchy rzeczywiście gryzą?

Czy końska mucha może mnie ugryźć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych wysysających krew szkodnikach, w tym o tym, jak leczyć ukąszenia much końskich. Czym jest mucha końska? Muchy końskie występują w całej Europie, zarówno na obszarach podmiejskich, jak i wiejskich, w pobliżu zbiorników wodnych, które służą jako miejsca rozrodu. Te muchy są szybkimi, silnymi lotnikami, […]

Więcej informacji
Dlaczego pluskwy gryzą?

Większość osób ugryzionych przez pluskwy doświadcza objawów, które obejmują podrażnienie, rany lub swędzenie. Ale jak należy leczyć ukąszenia pluskiew i czy można im zapobiegać? Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie szans na ukąszenia, a opcje leczenia obejmują dobrą higienę i leki przeciwhistaminowe. W tym artykule szczegółowo omówiono metody leczenia i zapobiegania ugryzieniom przez pluskwy. Co to w […]

Więcej informacji

W czym możemy Ci pomóc?

Dezynsekcja

Owady to jedne z najczęstszych szkodników, do których jesteśmy wzywani.
Jeśli potrzebujesz profesjonalnych usług odkomarzania, odkleszczania, odpluskwiania, zwalczania karaluchów - prusaków, 
rybików cukrowych, szerszeni czy innych, już dziś skontaktuje się z technikiem DDD Polska.
Jakiego szkodnika chcesz się pozbyć?